Dla kogo biżuteria z Nocą kairu? Oto, jak jej używać

Dla kogo biżuteria z Nocą kairu? Oto, jak jej używać

Skąd pozyskuje się Noc Kairu? Noc Kairu powstaje ze szkła awenturynowego zanieczyszczonego błyszczącymi drobinkami miedzi. Powstało ono przez przypadek, gdy włosy hutnicy w XVII wieku nie wyczyścili dokładnie kadzi wykorzystywanej do produkcji szkła. Jego niezwykłe piękno zwróciło ich uwagę i już wkrótce przystąpiono do produkcji, na której wyłączność miała włoska rodzina Miottich, do których należała huta. Noc Kairu rozpowszechniła się w XIX wieku, kiedy to zaczęto używać jej przy przyciskach do papieru. W Polsce produkowano ją w hutach śląskich. Nie jest to minerał, lecz produkt syntetyczny, nie zmniejsza to jednak jego leczniczego działania.

Jakie jest działanie Nocy Kairu?

Kamień ten wykazuje działanie łagodzące niepokój, dzięki czemu pomaga on przy przeróżnych schorzeniach psychicznych, zwłaszcza tych, które mają objawy psychosomatyczne. Nazywany jest „generatorem szczęścia”, przez co biżuteria z Nocą Kairu daje osobie noszącej pozytywne nastawienie do życia oraz wspomaga w pokochaniu siebie. Wzmacnia swoją energią i pomaga doprowadzić do ładu nadmierne emocje. Przynosi spokój i opanowanie. Potrafi utrzymać na duchu w stresujących sytuacjach, takich jak egzaminy bądź rozmowy o pracę. Uspokaja także osoby czekające na wyniki badań lekarskich. Noc Kairu zwana jest „kamieniem wiedzy i nauki”, inspiruje do nabywania umiejętności oraz pomaga skupić się na leżącym przed nami zadaniu.

Kto powinien nosić biżuterię z Nocą Kairu?

Noc Kairu jest szczególnie polecana osobom ze schorzeniami psychicznymi, takimi jak depresja, bulimia, anoreksja czy stany lękowe. Kamień ten zapobiega również poronieniu, więc jest szczególnie ważny dla kobiet w ciąży. Przydaje się także, gdy komuś brakuje wiary w siebie bądź też cechuje się pesymistycznym nastawieniem. Osobom takim pomoże podnieść ich poczucie wartości i wyzwoli w nich jak najlepsze cechy. Biżuteria z Nocą Kairu pomaga również przy chorobach fizycznych, jak artretyzm, reumatyzm oraz inne stany bólowe. Przydaje się ponadto osobom, które mają tendencję do przyciągania nieodpowiedniego towarzystwa, odstraszając ludzi kłopotliwych. Dzięki właściwościom uspokajającym, może okazać się pomocna tym, którzy mają problemy w kontrolowaniu emocji. Biżuteria z Nocą Kairu jest niezwykle elegancka oraz tajemnicza, dlatego podoba się osobom, które prowadzą nocny styl życia.

Jak zajmować się Nocą Kairu?

Aby zachować lecznicze właściwości kamienia, wystarczy raz w miesiącu oczyścić go wodą. Pomaga to w usunięciu negatywnej energii, która w przeciwnym razie mogłaby zacząć się gromadzić. Położenie go raz na jakiś czas pod dużym drzewem w spokojny, słoneczny dzień, pomoże w kumulowaniu w nim pozytywnej siły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 5 =